محل تبلیغات شما

الاینمنت لیزری

الاینمنت لیزری موضوعی است که شاید برای افراد عادی کمی ناشناخته باشد ولی این مبحث در حوزه پایش وضعیت  کاملاً  تعریف شده است.  برای مثال مهندسین مکانیک که در بخش های مختلف از جمله واحد های CM و PM صنایع مانند صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی مشغول به کار هستند با این موضوع کاملا آشنا هستند .

الاینمنت لیزری در واقع فرآیندی است که ناهمراستایی در ادوات دوار و محور های انتقال قدرت توسط این تجهیزات را به راحتی شناسایی می کند . این تکنولوژی با بهره گیری از توان لیزر در تجهیزات الاینمنت لیزری، نظیر

دستگاه QB 701 انجام این امر را در کمترین زمان برای شما امکان پذیر می کند.

 

تجهیزات الاینمنت لیزری :

اگر به عنوان یک مهندس مکانیک در یک صنعت مشغول به کار هستید قطعاً با مشکلات مربوط به ناهمراستایی در شفت ها آشنا شده اید . ناهمراستایی درشفت ها موجب توقف های ناخواسته تجهیزات دوار می شود . الاینمنت لیزری در این گونه موارد به مهندسین کمک خواهد کرد تا از این گونه مشکلات ناخواسته در خطوط تولید جلوگیری کنند.

مهندسین با استفاده از این تکنولوژی هزینه های واحد را تا حدود زیادی کاهش خواهند داد. استفاده از این شیوه در الاینمنت در شرایط رقابتی که تمامی صنایع به سمت کاهش هزینه ها و بهینه سازی در تولید حرکت می کنند ،بازده هر شرکت را افزایش خواهد داد.

دلایل استفاده از الاینمنت لیزری چیست ؟

تجهیزات دوار در هر حالت نیازمند این هستند که در جهت محور های افقی و عمودی همراستا باشند . همانطور که می دانید بیشتر ناهمراستایی ها به دو صورت زاویه ای و موازی ایجاد می شوند . این ناهمراستایی ها به هر دلیل که ایجاد شوند اثرات مخربی را از جمله موارد زیر به دنبال خواهند داشت:

  1. افزایش میزان اصطحکاک در ادوات و مصرف انرژی بیشتر جهت حرکت دستگاه ها
  2. افزایش چند برابری و خرابی زودرس در بیرینگ ها و کاسه نمد ها
  3. کاهش عمر شفت و کوپلینگ ها و خرابی های زود رس آن ها
  4. ایجاد نشتی در کاسه نمد ها و و مصرف بیشتر روانکار ها

اثرات مخربی از این قبیل وم استفاده از این تکنولوژی را کاملاً مشخص می کند.

 

روش های الاینمنت چیست ؟

اگر با تکنولوژی های قدیمی در الاینمنت آشنا باشید حتماً به ساعت های اندیکاتور در این زمینه برخورده اید . این ساعت ها سبب می شوند تا کاربر زمان زیادی را صرف الاینمنت کردن تجهیزات نماید . شاید بتوان گفت در بیشتر موارد به نتیجه دلخواه نیز دست پیدا نکند. برخلاف تکنولوژی قدیمی در حوزه الاینمنت ، تکنولوژی لیزری از سرعت و سادگی بیشتری برخوردار است ، دقتی به مراتب بیشتر دارد و کاربر نیازمند داشتن تخصصی خاص در کار با آن نیست .بعلاوه می تواند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه دست یابد.

 

چه دستگاه الاینمنت لیزری مناسب نیاز شما خواهد بود :

قبل از هرگونه خرید دستگاه الاینمنت لیزری شما ابتدا باید نوع نیاز و موارد کاربرد این دستگاه را در مجموعه خود مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر کمی به این مسئله توجه کنید درخواهید یافت که خرید دستگاه الاینمنت لیزری که بتواند هر گونه نیاز الاینمنت را برای شما برطرف کند در حالی که شما تنها به بخشی از توان آن نیاز دارید تنها هزینه اضافی را برای شما در بر خواهد داشت و بیشتر امکانات آن برای شما بلا استفاده خواهد ماند.

پس اولین گزینه در انتخاب یک دستگاه الاینمنت لیزری خرید تجهیزی است که بتواند نیاز های شما را به بهترین وجه ممکن برطرف سازد و در عین حال کارایی لازمه را نیز داشته باشد .

در بررسی های انجام شده در صنایع مختلف مشخص شده است که بیشتر الاینمنت ها شامل مواردی مانند موتور های الکتریکی با شفت های افقی با یک پمپ یا فن و یک کوپلینگ می باشند .در این گونه موارد هر تکنسین مکانیک تنها نیازمند سیستم الاینمنت لیزری خواهد بود که ساده و سریع باشد. به عنوان نمونه ما می توانیم دستگاه الاینمنت لیزری QB701  ساخت شرکت KOHTECT  را به شما معرفی کنیم . شرکت نوآوران پایش نماینده انحصاری شرکت KOHTECT  در ایران است و شما می توانید برای در یافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا از وب سایت ما به آدرس www.noavaranpayesh.com  بازدید فرمایید.

 

 

ادامه مطلب


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
گروه تلگرام زرند کرمان سیاره طوطی سانان بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر شهرستان رزن سایت رسمی مرتضی علی یاری(( تحلیلگر بازار سرمایه )) منابع کارشناسی ارشد فلسفه و کلام اسلامی نیلگون محسن قاسمی سنگ فروشی پارس مهندسی سیستم های مدیریت و نوآوری و توسعه سازمانی اخبار روزانه ی فیلم و سریال هالییودی